יום רביעי, 25 ביוני 2014

ברזנטים לקיץ


יריעות ברזנט הם האמצעי הטוב והפשוט ביותר לקירוי של מקומות פתוחים. צבא ההגנה לישראל עושה שימוש ביריעות בד אלו לצורך קירוי של אוהלים, אולם יריעות אלו אשר מצויות בשימוש בצבא נראות אפורות, מגושמות ולא אסתטיות כלל. השימוש בברזנטים בצבא יצר אצל הישראלי הממוצע אנטי לשימוש באמצעי קירוי זה, למרות היתרונות הגדולים שהוא יכול לספק. המאמר הבא ישחרר אתכם מעט מן הסטיגמה של שימוש בברזנטים לצורך קירוי בימי הקיץ החמים, ויראה לכם שלא מדובר ביריעת בד אפורה וחסרת אסתטיקה לחלוטין.   

ברזנטים


מה הם ברזנטים?


ברזנט הוא יריעת בד, המורכבת מסיבים צפופים וחזקים מאוד, ועשויה לרוב מכותנה או מחומר המכונה P.V.C. השימוש בחומרים אלו מקנה לברזנט קשיחות ועמידות בפני גשם ושמש כאחד. ליריעות אלו מבנה ייחודי, אשר עשוי שלוש שכבות של חומר פולימרי, אשר יצוק על גבי רשת פוליאסטר צפופה, מה שמעניק להן את הגמישות והאלסטיות המאפיינת אותם. בדי היריעה מצופים בשכבה העליונה בלכה אשר מעניקה לבד ברק, ומאפשרת הדפסה או הדבקה של שבלונות, המעניקות לברזנט מראה מעניין ואסתטי.

אחד הסוגים הפופולריים של סוגי יריעות אלו הוא השמשונית. ברזנט שמשונית כולל בתוכו מסנני U.V, אשר מקנים לשוהים מתחתיו הגנה טובה בפני קרני השמש. נוסף על כך, מסנני קרינת ה U.V, אשר מצויים בשמשונית מעניקים לבד עמידות, מאטים את תהליך ההתבלות, ושומרים עליו לאורך זמן. הבדים של השמשונית ניתנים להלחמה בין שתי יריעות בד או יותר, כאשר תהליך ההלחמה מתבצע בצורה אשר מונעת חדירה של נוזלים אל הבד. יתר על כן, יריעות אלו מיוצרות בגדלים, במשקלים ובעובי שונה, על מנת שיוכלו לשמש למטרות שונות.   

שימושים שונים


לבדי הברזנט שימושים שונים ומגוונים:

·         קירוי של מקומות: בעלי מסעדות, אולמות אירועים וכל העסקים השונים אשר מציעים שירות תחת כיפת השמיים עושים שימוש בברזנט לצורך הגנה בפני השמש בימים החמים של הקיץ. ברזנטים אלו מעניקות הגנה לשוהים בחוץ בפני השמש, וכן הגנה טובה גם בימי החורף הגשומים. נוסף על כך, יריעות אלו משמשות גם לכיסוי מרפסות וגינות בבתים פרטיים, ומאפשרים לבעלי הבית לשהות בחצר גם בתנאי מזג אוויר שונים.
·         הגנה על חפצים: יריעות ברזנט נועדו לא רק להגן על אנשים בפני פגעי מזג האוויר השונים, אלא גם לצורך הגנה על חפצים שונים. התקנה של ברזנט בחצר הפרטית, או במקומות אשר בהם מאוחסנים פריטים תחת כיפת השמיים, מאפשרת הגנה מושלמת על החפצים השונים, ומונעת הרס של החפץ עקב חשיפה ממושכת לשמש.
·         שימושים נוספים: בדי הברזנט משמשים גם לצורך כיסוי של משאיות אשר מובילות חפצים שונים, ואפילו לציפוי של כבישים או תעלות ניקוז כנגד חדירה של מים.
 

ברזנטים, לא מה שחשבתםשימוש ביריעות ברזנט מסייע להגנה בפני השמש הקופחת, או בפני פגעי מזג האוויר השונים. אולם, השימוש ביריעות אלו אינו מחייב חוסר אסתטיקה, אלא ניתן לשלבן בצורה נעימה ונוחה במקום.  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה