יום רביעי, 23 באוקטובר 2013

כל מה שצריך לדעת על ברזנט לקראת החורף


ברזנט נקרא בעגה המקצועית "אברזין" או "שמשונית" והוא משמש בתור פיתרון קירוי יעיל עבור שלל צרכים ומטרות. זהו בד גס וחזק מאוד אשר היתרון העיקרי שלו בא לידי ביטוי באיטום מפני מים. בתוך הבד יש שכבת הגנה מפני קרני UV, ולכן הוא אידיאלי עבור הקיץ הישראלי. אפשר לפרוס אותו מעל כל חלל פתוח, או להשתמש בתור בתור אמצעי להרחבת מרפסת, גינה וכדומה. אך לצד כל אלו, הבד מצליח לממש את הפוטנציאל הגלום בו בעיקר בחורף.החורף הישראלי יכול להיות מאוד מתעתע. ימים חמימים ובהירים מתחלפים במהירות במזג אוויר סוער, קודר וגשום, ולא תמיד ניתן לצפות זאת מראש. לקוחות פרטיים או בעלי עסקים המעוניינים להיערך לקראת החורף חייבים להיעזר בפתרונות קירוי מקצועיים. פתרונות אלו מיובאים לארץ על ידי חברות המתמחות בנושא ומומלץ להכירם.

סוגי בד, שימושים, גדלים ומשקל


אלו הסוגים העיקריים של ברזנט בהם ניתן להשתמש לצורך קירוי בחורף:

א. שמשונית – זהו הסוג הפופולארי ביותר של האברזין. אפשר למצוא שמשונית במשקל 400 גרם, 610 גרם או 900 גרם למ"ר, כאשר האחרון משמש בעיקר עבור משאיות. מעבר לכך, קיימת שמשונית חסינת אש, וניתן לתפור את כל סוגי הבדים לפי מידה. אפשר גם לצרף טבעות, סקוצ'ים או צמדנים, וכך לשפר את נוחות השימוש עבור הלקוח.

ב. פלריג מצופה – זהו בד קל יותר המוצע בטווח משקלים של 180-260 גרם. זהו חומר פלסטי עם אטימות מלאה למים, והוא מתאים עבור כיסוי ריהוט, ציוד אישי, שמירה מפני גשם ולכלוך וכדומה. אפשר להשתמש בפלריג לצורך הכנת גדרות ומחיצות, או סגירת אוהלי אירועים. בחורף הפלריג נחשב בד מצוין עבור משפחות עם גינה או מרפסת.

ג. בד קורדורה – גם זה סוג של ברזנט, אך הפעם מדובר על חומר שעשוי בד סינטטי חזק ואטום. משקלו של הבד 600 גרם למ"ר, הוא בעל מראה של אריג שתי וערב ומצופה בשכבת PVC. בד קורדורה אינו סופח כתמים, ולכן ניתן לנגב אותו בקלות לאחר הצטברות של לכלוך, אבק או משקעים.

מדוע חשוב לבצע סגירת חורף?


סגירת חורף בעזרת ברזנט מציעה יתרונות רבים. ראשית, ההתקנה של הסגירה פשוטה וקלה, וניתן לפרק אותה מבלי לשאת בעלויות נוספות. שנית,אפשר להוסיף אל תוך הסגירה חלונות ולשלב אלמנטים דקורטיביים. ניתן לחלק את היריעות המשמשות לצורך סגירת חורף למספר חלקים, ולהפריד ביניהם בעזרת רוכסן. סגירות חורף הן חלק מפיתרון דינאמי, ורסטילי ונוח המחזיק מעמד לאורך שנים רבות.


כדאי לפנות אל חברות המתמחות בייבוא של ברזנטים וסוככים על מנת לשמוע מידע נוסף על סגירות חורף. כל אחד מנציגי החברות ישמח לעמוד לרשותכם, להסביר על ההבדלים בין סוגי בד שונים, ולשמוע מה הצרכים הספציפיים עליהם ניתן לענות בעזרת סגירת חורף איכותית. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה