יום רביעי, 5 ביוני 2013

אופציות עבור הצללה זולה ויפה לגינה בבית פרטי


פתרונות קירוי הם חלק בלתי נפרד מהאסתטיקה של גינות בבית פרטי. מלבד המשמעות הפונקציונאלית, פתרונות מן הסוג הזה מבטיחים היערכות לתקופות חמות, מתאימות גם לאביב, ויעילות בתור אמצעי קירוי בחורף. כיום כבר אין צורך בשיפוץ כללי או בהשקעה מאסיבית של כספים על מנת להצליל את הגינה. בתים פרטיים יכולים לבחור מבין קולקציה רחבה ומגוונות של פתרונות, ולהתייעץ עם אנשי מקצוע על מנת להתאים את המוצרים לצורך האישי.

ברזנטים


האופציה הראשונה עבור הצללה זולה ויפה לגינה בבית פרטי היא שימוש בברזנטים. יריעות אלו יכולות לשמש כקירוי, ולרוב הן עשויות PVC, פלסטיק או בד מצופה בחומר להגנה מפני חדירת מים. יריעות הברזנט החדשות לא דומות ליריעות המסורתיות. ניתן לבחור בין יריעות בצבעים שונים, או אפילו לקשט את הגינה עם ברזנט עליו מעוטרות דוגמאות נחמדות.

עוד אופציה להצללה של הגינה היא שימוש ברשת צל. זו אופציה המתאימה בעיקר לגינות גדולות ולחצרות של וילות. רשת הצל יוצרת אווירה נעימה ונוחה, אידיאלית עבור משפחות עם ילדים, ולא דורשת תחזוקה שוטפת. הבד ארוג כרשת צפופה, ולכן היא אינה מונעת כניסה של אור אל החצר. בנוסף, ניתן לתלות את רשת הצל מעל בריכות, ולקיים תחתה אירועים. משפחות המעדיפות פתרון מתקפל בוחרות ברשת צל היות וניתן לאחסן אותה בקלות. רשת הצל היא פתרון הקירוי האולטימטיבי לשטחים פתוחים, אך החל ממידות מסוימות ניתן לנצל אותה גם בגינה של בית פרטי.

סוככים, שמשיות, ברזנטים ופרגולות עץ


ישנם כיסויי הצללה המיועדים לריהוט גן ולהגנה מפגעי מזג האוויר. בין הכיסויים הללו ישנם סוככים נגד גשם, כיסויים חד פעמיים ורב פעמיים וסככות מבד יוטה. ברוב הגינות הפרטיות מעדיפים הלקוחות לפזר שמשיות, וזאת בשל מספר סיבות:

  • -           קל לפתוח ולסגור את השמשיות, העלות שלהן נמוכה, והן מוצעות בדגמים ובסגנונות רבים
  • -          השמשיה היא פתרון נייד, מה שמאפשר גמישות במהלך השימוש
  • -          כמו פתרונות הקירוי האחרים, גם השמשיה יכולה להיפתח בקיץ, באביב או בימים חמים במיוחד.
  • -          השמשיה אינה דורשת עיצוב מחדש של החצר, ומשתלבת עם כל סגנון אסתטי קיים
  • -          שמשיות המשווקות על ידי חברות המתמחות בכיסויים מיוצרות מחומרי גלם איכותיים במיוחד
  • -          שמשיות יכולות להתאים גם למרפסות קטנות בהן קיים מרחב מצומצם


גם עצים נחשבים לפתרון הצללה זולה ויפה עבור גינה בבית פרטי. פתרונות העץ השכיחים הם פרגולות, אותן ניתן לבנות על פי מידות הניתנות מראש. יחד עם זאת, אלו הם פתרונות קבועים, ולכן חשוב לקחת זאת בחשבון.

כל חצר בבית פרטי זקוקה לכיסוי או פתרון קירוי אחר. אפשר להשתמש בברזנטים החדשים, לפרוש רשת צל על גבי חצר גדולה, לפתוח שמשיות או לתכנן פרגולות. לכל פתרון יש יתרונות וחסרונות אחרים, ולכן כדאי להגדיר מראש את הצרכים ואת התקציב.

רוצים לדעת עוד על ברזנטים? בקרו אצלנו :)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה